Dubaijas lielākā banka Emirates NBD sāka bloķēt Krievijas pilsoņu kontus.

  • 26.04.2023
  • Jaunumi

Cilvēki vienmēr cenšas saglabāt un palielināt savus uzkrājumus un šim nolūkam izmanto dažādus rīkus. Viens no populārākajiem veidiem ir nekustamā īpašuma iegāde.

Ziņas, kas, šķiet, sajūsmināja visu investīciju pasauli: "Dubaijas lielākā banka Emirates NBD sāka bloķēt Krievijas pilsoņu kontus.."

Un tātad, kam šis jauninājums attiecas un vai tas ietekmēs nekustamo īpašumu iegādi Krievijas pilsoņiem.

Jebkādi kuponi, dividendes un ieņēmumi no Krievijas klientu vērtspapīru pārdošanas ENBD tiks pārskaitīti uz atsevišķu kontu. Diemžēl, Krievijas pilsoņi nevarēs tos pārskaitīt uz savu kontu ENBD. Sarežģītāks kļūst arī vērtspapīru pārdošanas mehānisms, kas rada papildu riskus pārdevējam.

Ierobežojumi neattiecas uz ES, Eiropas Ekonomikas zonas vai Šveices rezidentiem.

Diemžēl, Krievijas klientiem ar AAE rezidenci nav izņēmumu. Pastāv bažas, ka citas AAE bankas var sākt ierobežot Krievijas pilsoņu investīciju aktivitātes.

Taču lielākoties tas attiecas uz turīgiem Krievijas investoriem, kuri masveidā pārskaitīja aktīvus uz ENBD, kuri glabājās Eiropas depozitārijā. 

Jāatzīmē, ka tie nav bankas konti, bet gan investīciju konti!

Līdz ar to šie jauninājumi nekādā veidā nav saistīti ar nekustamo īpašumu iegādes procesu un nerada iespējamus riskus, pārskaitot līdzekļus pirkšanas-pārdošanas darījuma brīdī.

Viena no galvenajām priekšrocībām, investējot nekustamajā īpašumā, ir stabilitāte. Arī krīzes apstākļos nekustamo īpašumu var izdevīgi pārdot vai iznomāt un ar laiku tā vērtība tikai pieaug.

Avoti: Forbes / RBC.


Jaunākās ziņas

  • 19.06.2024
  • Jaunumi

Dubaija joprojām ir viens no pievilcīgākajiem un pieprasītākajiem mājokļu tirgiem pasaulē.

Savukārt Jūrmalas un Rīgas dzīvokļu un privātmāju tirgi pēc divus gadus ilgušās vārguļošanas, kas izpaudās kā cenu un darījumu skaita kritums, ir nonākuši dabiskas atveseļošanās posmā. Visgaidītākā perspektīva tajos ir pircēju aktivizēšanās. Un VIP REAL profesionāļu komanda ir gatava sniegt viņiem, kā arī visām nekustamā īpašuma darījumu pusēm pilnvērtīgu un vispusīgu palīdzību gan Latvijā, gan Apvienoto Arābu Emirātu (AAE) nekustamā īpašuma tirgū.

turpināt lasīt
  • 30.05.2024
  • Jaunumi

Dubaija atkal pārspēj rekordus

Mēs jums pastāstīsim, kas notiek tirgū. Sāksim ar galveno jaunumu – villas Dubaijā pārspējušas desmit gadu rekordu. Villu vidējās izmaksas par kvadrātmetru pirmo reizi 10 gadu laikā sasniedza $5,860.

turpināt lasīt
  • 03.05.2024
  • Jaunumi

Jūrmalas skaistākie nami, kas šogad izvirzīti vēsturiskās arhitektūras balvai.

Jau trešo gadu Jūrmalas pašvaldība pasniegs vēsturiskās arhitektūras balvas iepriekšējā gadā viskvalitatīvāk atjaunoto, restaurēto un pārbūvēto Jūrmalas vēsturisko ēku īpašniekiem. Šis gads izceļas ar īpaši kvalitatīviem un vērtīgiem projektiem, norāda konkursa rīkotāji.

turpināt lasīt