Eksperti izceļ "augsto" un "zemo" sezonu nekustamā īpašuma tirgū.

  • 07.06.2023
  • Jaunumi

Kā norāda Luminor Bank mājokļu kredītu nodaļas vadītājs Kaspars Sausais, Vēsturiski pavasaris un rudens ir aktīvākie periodi mājokļu tirgū, savukārt vasara un ziema ir salīdzinoši mierīgi. Vispārējai aktivitātei un pircēju optimismam ietekmē laika apstākļi, tas ir, emocionālais aspekts ir raksturīgs.

Vispasīvākie mēneši nekustamā īpašuma tirgū ir janvāris un februāris. Pēc tam seko visaktīvākie mēneši - marts, aprīlis un maijs. "Augstās" sezonas sākums ir atkarīgs no laika apstākļiem, kas savukārt ietekmē būvniecības darbus. Ziemā privātmāju un zemes apskats ir ierobežots, tāpēc darījumi tiek atlikti uz vēlāku laiku.

Vienlaicīgi bankas eksperti iesaka apskatīt nekustamo īpašumu jebkurā laika apstākļos. Piemēram, pavasara plūdu laikā var novērtēt vispārējo mitruma līmeni un iespējamās applūstošās vietas, rudenī un ziemā pārbaudīt piebraucamo ceļu kvalitāti utt.

Tomēr pagājušajā gadā tirgus aktivitāti vairāk ietekmēja makroekonomiskie, nevis laikapstākļi, tāpēc gada otrajā pusē tirgus bija klusāks.

Vasaras mēneši ir atvaļinājumu laiks, un iedzīvotāji izvēlas atlikt darījumus līdz rudenim. Septembrī, jeb ar jauno mācību gadu sākumu tirgus atkal atdzīvojas. Maksimums samazinās tuvojoties gada beigām. Tajā pašā laikā šajā periodā ir augsta aktivitāte īres mājokļu tirgū.

Kā norāda eksperti, daudzi vēlas pabeigt darījumus līdz Ziemassvētkiem, lai varētu to sagaidīt savās jaunajās mājās.

Avots: delfi.lv

Jaunākās ziņas

  • 07.06.2023
  • Jaunumi

DUBAIJA: vieta, kuru izvēlas visa pasaule!

Veiksmīgais Latvijas prestižo mājokļu pārdevējs Jūrmalā – uzņēmums VIP REAL – ir paplašinājis savu darbības loku un sācis strādāt jaunā starptautiskā līmenī.

turpināt lasīt
  • 07.06.2023
  • Jaunumi

Eksperti izceļ "augsto" un "zemo" sezonu nekustamā īpašuma tirgū.

Latvijas nekustamā īpašuma tirgus ir pakļauts sezonālām izmaiņām. Taču tradicionālās aktivitātes izmaiņas nopietni ietekmē arī makroekonomiskie apstākļi, uzsver eksperti.

turpināt lasīt
  • 01.06.2023
  • Jaunumi

Dubaija ir jauns zīmolu nekustamā īpašuma epicentrs.

Joprojām pieaug gan ārvalstu, gan vietējo pircēju interese par nekustamo īpašumu. Investorus piesaista augstais ienākums no ieguldījumiem un pieaugošais īres ienesīgums.

turpināt lasīt