Jaunbūvju vidējās izmaksas Latvijā, Lietuvā un Igaunijā būtiski atšķīrās.

  • 26.04.2023
  • Jaunumi

Dzīvokļu iegādes izmaksas jaunajos projektos Baltijas valstīs pērn pieauga par 10-15%. Par šiem novērojumiem dalījās ar sabiedrību Luminor banka. Jaunbūvju vidējās izmaksas Latvijā, Lietuvā un Igaunijā būtiski atšķīrās. Pilnīgi jaunu dzīvokļu pirkšanas darījumi ar attīstītājiem mūsu valstī notika vidēji par 2 300 eiro kvadrātmetrā, Lietuvā - par 2 900, Igaunijā - 3400! Vecais dzīvojamais fonds (Latvijas gadījumā, pirmkārt, tie ir dzīvokļi sērijveida mājās), tika pārdots vidēji par 1 040 eiro kvadrātnetrā, Lietuvā - par 1 400, Igaunijā - par 2 500. Izsakot prognozi 2023. gada pirmajam pusgadam, Luminor banka pieļāva, ka tirgus būs līdzsvarots, bez īpašām cenu svārstībām. Sagaidāms, ka šogad Latvijā un Igaunijā tiks uzbūvēts un nodots ekspluatācijā par 10% mazāk jaunu dzīvokļu nekā pirms gada. Lietuvā jauno dzīvokļu skaits paliks tajā pašā līmenī.

Pēc Eurostat datiem, mājokļu cenu pieaugums Baltijas valstīs pagājušā gada ceturtajā ceturksnī bija viens no augstākajiem Eiropas Savienībā (ES). 2022.gada oktobrī-decembrī mājokļu cenas Lietuvā gada laikā pieauga par 16%, Igaunijā par 16,9%, Latvijā par 9,1%. Vēl būtiskāk mājokļu cenas pieauga Ungārijā (par 16,5%) un Horvātijā (17,3%), liecina otrdien publiskotie Eurostat dati. Lietuvā mājokļu cenas ceturtajā ceturksnī pieauga par 1,9 procentiem, bet Igaunijā – par 0,2 procentiem. Latvijā tie samazinājās par 0,2 procentiem. Visā ES mājokļu cenas gada laikā pieauga vidēji par 3,6 procentiem un 2022. gada pēdējā ceturksnī samazinājās par 1,5 procentiem.

Avots: varinati.lv/delfi.lv

Jaunākās ziņas

  • 07.06.2023
  • Jaunumi

DUBAIJA: vieta, kuru izvēlas visa pasaule!

Veiksmīgais Latvijas prestižo mājokļu pārdevējs Jūrmalā – uzņēmums VIP REAL – ir paplašinājis savu darbības loku un sācis strādāt jaunā starptautiskā līmenī.

turpināt lasīt
  • 07.06.2023
  • Jaunumi

Eksperti izceļ "augsto" un "zemo" sezonu nekustamā īpašuma tirgū.

Latvijas nekustamā īpašuma tirgus ir pakļauts sezonālām izmaiņām. Taču tradicionālās aktivitātes izmaiņas nopietni ietekmē arī makroekonomiskie apstākļi, uzsver eksperti.

turpināt lasīt
  • 01.06.2023
  • Jaunumi

Dubaija ir jauns zīmolu nekustamā īpašuma epicentrs.

Joprojām pieaug gan ārvalstu, gan vietējo pircēju interese par nekustamo īpašumu. Investorus piesaista augstais ienākums no ieguldījumiem un pieaugošais īres ienesīgums.

turpināt lasīt