Jaunbūvju vidējās izmaksas Latvijā, Lietuvā un Igaunijā būtiski atšķīrās.

  • 26.04.2023
  • Jaunumi

Dzīvokļu iegādes izmaksas jaunajos projektos Baltijas valstīs pērn pieauga par 10-15%. Par šiem novērojumiem dalījās ar sabiedrību Luminor banka. Jaunbūvju vidējās izmaksas Latvijā, Lietuvā un Igaunijā būtiski atšķīrās. Pilnīgi jaunu dzīvokļu pirkšanas darījumi ar attīstītājiem mūsu valstī notika vidēji par 2 300 eiro kvadrātmetrā, Lietuvā - par 2 900, Igaunijā - 3400! Vecais dzīvojamais fonds (Latvijas gadījumā, pirmkārt, tie ir dzīvokļi sērijveida mājās), tika pārdots vidēji par 1 040 eiro kvadrātnetrā, Lietuvā - par 1 400, Igaunijā - par 2 500. Izsakot prognozi 2023. gada pirmajam pusgadam, Luminor banka pieļāva, ka tirgus būs līdzsvarots, bez īpašām cenu svārstībām. Sagaidāms, ka šogad Latvijā un Igaunijā tiks uzbūvēts un nodots ekspluatācijā par 10% mazāk jaunu dzīvokļu nekā pirms gada. Lietuvā jauno dzīvokļu skaits paliks tajā pašā līmenī.

Pēc Eurostat datiem, mājokļu cenu pieaugums Baltijas valstīs pagājušā gada ceturtajā ceturksnī bija viens no augstākajiem Eiropas Savienībā (ES). 2022.gada oktobrī-decembrī mājokļu cenas Lietuvā gada laikā pieauga par 16%, Igaunijā par 16,9%, Latvijā par 9,1%. Vēl būtiskāk mājokļu cenas pieauga Ungārijā (par 16,5%) un Horvātijā (17,3%), liecina otrdien publiskotie Eurostat dati. Lietuvā mājokļu cenas ceturtajā ceturksnī pieauga par 1,9 procentiem, bet Igaunijā – par 0,2 procentiem. Latvijā tie samazinājās par 0,2 procentiem. Visā ES mājokļu cenas gada laikā pieauga vidēji par 3,6 procentiem un 2022. gada pēdējā ceturksnī samazinājās par 1,5 procentiem.

Avots: varinati.lv/delfi.lv

Jaunākās ziņas

  • 03.05.2024
  • Jaunumi

Jūrmalas skaistākie nami, kas šogad izvirzīti vēsturiskās arhitektūras balvai.

Jau trešo gadu Jūrmalas pašvaldība pasniegs vēsturiskās arhitektūras balvas iepriekšējā gadā viskvalitatīvāk atjaunoto, restaurēto un pārbūvēto Jūrmalas vēsturisko ēku īpašniekiem. Šis gads izceļas ar īpaši kvalitatīviem un vērtīgiem projektiem, norāda konkursa rīkotāji.

turpināt lasīt
  • 24.04.2024
  • Jaunumi

Dubaija pirmo reizi iekļuva TOP-10 prestižo pilsētu reitingā.

Pilsētu stratēģiju institūts Mori Memorial fonds, kas 15 gadus mēra 6 galvenās funkcijas un 70 rādītājus 48 lielākajām pasaules pilsētām un katru gadu apkopo tos Global Power City Index (GPCI), publicēja šī gada datus.

turpināt lasīt
  • 19.03.2024
  • Jaunumi

Rīgas nekustamo īpašumu tirgū gads sācies ar izaugsmi.

Nekustamo īpašumu sludinājumu portālos gads sācies ar izaugsmi - pieaugušas pārdošanas cenas visās būtiskākajās nekustamo īpašumu kategorijās, arī sērijveida dzīvokļiem, janvārī kāpušas arī prasītās īres maksas, liecina nekustamo īpašumu analīzes rīka "Cenu Banka" apkopotie dati.

turpināt lasīt